Co trzeba wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku o pożyczkę krótkoterminową?

Każdy człowiek poszukujący szybkiej pożyczki analizuje oferty banków, jednak ograniczenia i wymogi stawiane przez te firmy szybko pozbawiają złudzeń dużą grupę osób. Kolejnym krokiem jest zwrócenie się do instytucji finansowej o przyznanie pożyczki krótkoterminowej.

Czym różni się taka firma od banku? A mianowicie szybkością obsługi, minimalnymi wymaganiami formalnymi i przelewem środków finansowych nawet po 15 minutach po akceptacji wniosku online. Załatwianie całej procedury przez Internet jest bardzo wygodną formą, z której chętnie korzystają ludzie w różnym wieku.

Co trzeba wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku o pożyczkę krótkoterminową?

Wiele firm finansowych udzielających pożyczek krótkoterminowych zachęca potencjalnych klientów takimi hasłami jak: pożyczka bez zaświadczeń o dochodach, bez BIK, od 18 roku życia. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to prawdziwe informacje, czy naprawdę można w tak szybki i łatwy sposób pozyskać zastrzyk pieniędzy. Odpowiedź brzmi, tak można złożyć wniosek przez Internet i spełnić niewielkie wymagania pożyczkodawcy, po czym otrzymać przelew na konto wnioskowej kwoty.

Pożyczka krótkoterminowa to taka, której okres spłaty wynosi do 24 miesięcy (czasami 36) a kwota, o którą można się ubiegać zaczyna się od 50 złotych do 1000, 3000 a nawet 15 000 złotych.

Większość firm finansowych posiada podobne wymagania i w zależności od możliwości sprostania im należy wybrać odpowiednią z nich. Wnioskodawca powinien:

 • Posiadać obywatelstwo polskie
 • Posiadać dowód osobisty, którego skan będzie musiał przesłać online na adres pożyczkodawcy
 • Posiadać telefon komórkowy
 • Posiadać konto bankowe
 • Musi być osobą pełnoletnią (18 lub 21 lat w zależności od danej firmy)
 • W niektórych przypadkach przedstawić zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, jednak w większości przypadków wystarczy dowód osobisty, z takiej oferty mogą skorzystać także osoby pozostające bez pracy
 • Wyrazić zgodę na sprawdzenie historii kredytowej w rejestrach takich jak: BIK, KRD, ERIF, jest wiele firm, które takiej weryfikacji nie dokonuje, dzięki czemu osoby ze złą historią mogą otrzymać pożyczkę.

Jak przedstawiają się przykładowe oferty pożyczek krótkoterminowych?

Instytucje finansowe udzielające pożyczek krótkoterminowych proponują różne wysokości kwot, terminu spłaty i oprocentowania.

Przykłady pożyczek krótkoterminowych, które można znaleźć na stronach internetowych:

 • Od 50 – 10.000 zł na okres od 2 – 24 miesięcy, oprocentowanie (RRSO) – 16,29%
 • Od 800 – 15.000 zł na okres od 3 – 24 miesięcy, oprocentowanie (RRSO) – 22,29%
 • Od 1.000 – 10.000 zł na okres od 3 – 24 miesięcy, oprocentowanie (RRSO) – 225%
 • Od 1.000 – 10.000 zł na okres od 3 – 36 miesięcy, oprocentowanie (RRSO) – 260,3%
 • Pierwsza opłata zero – do 3000 zł na 10, 15, 20, 25, 30 dni.

Odnośnie ostatniej propozycji, czyli tak zwanej „pożyczki za darmo”, warto wiedzieć, że jest ona przyznawana nowym klientom i posiada ściśle określony termin spłaty, którego nie można przekroczyć, w przeciwnym wypadku naliczone zostaną odsetki karne i dodatkowe opłaty. Wysokość takiej pożyczki krótkoterminowej może wynosić nawet 6000 złotych przy zerowym oprocentowaniu (RRSO). Jak widać na powyższych przykładach oprocentowanie pożyczek krótkoterminowych jest różne i przed złożeniem wniosku online warto przeanalizować wiele ofert nim podejmie się ostateczną decyzję.

Szukasz pożyczki z komornikiem? Wiele ofert dostępnych jest na stronie centrumpozyczek24h.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *