Uwodzenie – początek miłości czy element zabawy?

Codziennie na ulicach mijamy mnóstwo zakochanych par. Wokół nas funkcjonują ludzie zakochani, kochający lub czekający na prawdziwe uczucie. Kim w ogóle są zakochani? Mianem zakochanych określa się dwoje ludzi, zapatrzonych w siebie nawzajem, akceptujących wzajemnie swoje wady i zalety. Zakochani to ludzie, których łączy coś więcej niż wspólne pasje i zainteresowana. Osoby te połączone są wspaniałą, trwałą więzią i uczuciem, którzy są ze sobą w dobrych i złych chwilach, ufają sobie i po prostu się kochają.

Jeżeli potrafimy już zdefiniować sedno zagadnienia miłości, należy wrócić do początku. Od czego w ogóle zaczyna się miłość. Nie da się ukryć, że jeżeli ktoś się nam podoba to początkowo staramy się go uwodzić. Uwodzenie, to sztuka mająca na celu zwrócenie uwagi naszego obiektu pożądania. Za równo kobiety jak i mężczyźni mają swoje sprawdzone sposoby na to, aby ta druga strona w końcu nas dostrzegła. Niekiedy ludzie mają problem z tym, nie wiedzą jak zacząć i jakie techniki zastosować, aby uwodzenie było skuteczne, dla nich właśnie co raz częściej powstają kursy uwodzenia, pomagające w osiągnięciu sukcesu w tym kierunku. Jak łatwo się domyśleć, dla każdego uwodzenie wyglądać może nieco odmiennie. Przede wszystkim różnice zauważalne są w podziale na płeć jednakże dla jednych i dla drugich w początkowej fazie znajomości duże znaczenie odgrywa wygląd.

Uwodzenie.org – dowiedz się, na czym polega skuteczne uwodzenie – zobacz więcej

Nie oszukujmy się, kto z nas ocenia swój „obiekt” z perspektywy potencjalnego charakteru? Oczywiście, są wyjątki, jednak w większości przypadków to wygląd sprawia, że zaczynamy swoje podchody. Niekiedy zachowanie ludzi w trakcie uwodzenia możemy porównać do zachowań zwierząt. Tak jak one, w momencie podrywu zakładamy ładne ciuszki, imitujące barwne pióra ptaków. Mężczyźni zaś polują na swoje zwierzyny, ukazując swoją siłę i męskość niczym lwy królujące w stadzie. Kobiety natomiast, swoją delikatnością subtelnością i wdziękiem to odzwierciedlenie bezbronnych łani, które swoim sprytem a zarazem klasą potrafią wybrać odpowiedniego partnera.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wzbudzenie zainteresowania mężczyzny. Mówi się, że istotną kwestią uwodzenia mężczyzn są szpilki. Ot, tak. Obuwie na wysokim obcasie to to, co kręci większość mężczyzn, są pewnego rodzaju afrodyzjakiem. Świetnie sprawdza się także chwyt na bohatera. O co chodzi? Otóż, mężczyźni uwielbiają czuć się potrzebni. Jeżeli więc chcemy nieco połechtać męskie ego, warto poprosić o coś, z czym fizycznie nie damy sobie rady. Facet wykazujący się siłą czy odwagą to podobno facet spełniony. Łączy się to także z reakcją kobiet. Im częściej zachwyca się umiejętnościami swojego obiektu tym on jeszcze bardziej daje się złapać w pułapkę uwodzenia.

Oczywiście nie zaszkodzi też, gdy dostrzeżemy jego inteligencje i  poczucie humoru. No dobrze, więc jak wygląda to u płci pięknej – co uwodzi kobiety? Ogólnie podobno kobiety są nieco bardziej skomplikowane. Czy w kwestii podrywu też tak jest? Poniekąd tak. Kobiety w kwestii uwodzenia mają nieco inne myślenie. Większość z nich nie myśli tylko o docenianiu ich wyglądu czy charakteru. Kobieta w swoim partnerze szuka mężczyzny, który zapewni jej bezpieczeństwo. Dostrzega cechy, które mówią o tym, czy jest to dobry kandydat na przyszłego ojca dla ich dzieci. Kobiety oczekują stabilizacji emocjonalnej, chcą, aby ich partner był dojrzały, odpowiedzialny a przede wszystkim zaradny.

Jak można zauważyć, każda z płci ma nieco inny sposób uwodzenia jednakże dla każdej z nich stanowi to podstawowy element budowania związku. Obie płci chcą pokazać to, co mają w sobie najlepszego a od partnerów oczekują zaspokajania swoich potrzeb i doceniania swoich zalet. Dla obu stron jest to także element poznawczy. Stosując różne techniki uwodzenia możemy zaobserwować najważniejsze cechy drugiej osoby.

 Reasumując,uwodzenie z jednej strony może być jedynie elementem gry czy zabawy. Niektórym sama sztuka uwodzenia sprawia radość i robią to tylko dla tego, aby zaspokoić swoje chwilowe potrzeby emocjonalne czy seksualne lub poprawić sobie humor. Inną kwestią jest traktowanie uwodzenia jako wstęp do poważnych relacji między ludzkich. W tym przypadku zaletą mężczyzn według kobiet z pewnością jest zrozumienie, poczucie humoru czy dojrzałość emocjonalna. Mężczyźni zaś potrzebują nieco troski, opieki a dodatkową zaletą będzie atrakcyjny wygląd. Pomijając wcześniejsze cechy, dla obu płci istotne w uwodzeniu jest przede wszystkim porozumienie dusz a elementy takie jak wygląd czy charakter to tylko dodatkowy atut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *